1:2       30. perc           Kovács Attila

2:2       38. perc           Kovács Attila

sárga lap: Kovács Krisztián az 57. percben, illetve Kiss Dávid a 60. percben

Cirkov                         Magyari           Kovács K.                   Gubán

Móricz             Tóth                 Varga

Jézsó               Kovács A.

Nem lépett pályára: Patai (kapuscsere)

26. perc Gól 0:1

Kovács Krisztián kilépett a labdával a védelemből és 35 méterről lövésre szánta el magát, amit megblokkoltak majd visszarúgták a helyére. A jól helyezkedő Kiss simán tisztázhatott volna, de nem volt elég határozott, így az ellenfél támadója elpöckölte előle a labdát és 20 méterről az üres kapu bal alsó sarkába gurított.

28. perc Gól 0:2

Az RTK egy jobb oldali akciót vezetett, ahol állandó késében voltunk a labdás felvételével. A beadást követően az érkező támadó becsúszva 6 méterről a kapu közepébe továbbított.

30. perc Gól 1:2 Kovács Attila

Egy labdaszerzést követően Palkó indította a balösszekötő helyén induló Kovácsot, aki 8 méterről éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot.

38. perc Gól 2:2 Kovács Attila

18 méterről a jobb összekötő helyéről végezhettünk el szabadrúgást. Kovács állt a labda mögé és mesterien tekert a bal alsó sarokba.

57. perc Sárga lap

Kovács Krisztián rossz ütembe keresztezett ki a jobb oldalra és már csak szabálytalanul tudta akasztani az ellenfél játékosát.

Több okból kifolyólag csak 13 fővel tudtunk nekivágni a mérkőzésnek. Az első félidő első felében meglepően nagyon gyámoltalanul játszottunk. A két gyors kapott gólt követően volt annyi tartás a csapatban, hogy 10 percen belül kiegyenlítettünk. Sőt a második játékrészben végig mi irányítottuk a játékot, de sok kihagyott helyzetnek köszönhetően nem sikerült megszerezni a győzelmet.

(3:1)

0:1       11. perc           Kovács Attila                          4:1       47. perc

1:1       13. perc                                                          5:1       58. perc

2:1       26. perc                                                          5:2       66. perc           Kardos Márkó

3:1       28. perc                                                          5:3       82. perc           Kovács Attila

sárga lap: Kiss Tamás a 45. percben

Kiss

Magyari           Kovács K.                   Kucsera                       Gubán

Palkó

(Cirkov 54. percben)

Móricz             Varga               Kovács A.

(Madarász 45.percben

Jézsó               Hegedűs

(Kardos 45. percben)

11. perc Gól 0:1  Kovács Attila

Varga hozta fel a labdát középen, majd a védők mögé emelte a balösszekötő helyére az érkező Kovács Attila elé. Kovács átvette a labdát, majd 8 méterről a kapus mellett a jobb alsó sarokba bombázott.

13. perc Gól 1:1

A hazaiak végezte el a kaputól 35 méterre a jobb összekötő helyéről szabadrúgást. Az első ember átlépte a labdát, majd elfutott a jobb oldalon és a második nekifutó őt játszotta meg. A jobb oldali beadást követően a röviden érkező Nagy 10 méterről a bal alsó sarokba fejelt.

26. perc Gól 2:1

A Vác végezhetett el egy baloldali szögletet, amit a röviden megcsúsztattak és a hosszú oldalon érkező Szenes 5 méterről a léc alá bólintott.

28. perc Gól 3:1

A váci játékos a kapunak háttal kifelé vezette a büntetőterületről a labdát, amikor érthetetlen módon Palkó hátulról két kézzel fellökte. A jogosan megítélt büntetőt Szenes a balra vetődő Kiss mellett a jobb alsó sarokba lőtte.

45. perc Sárga lap

Kiss ütemkéséssel indult ki egy indításra, ezért jobb oldalt a 16-oson kívül akasztotta a váci játékost, amiért sárga lapot kapott.

47. perc Gól 4:1

Egy oldalfordításnál nem tolódtunk időben át és az üres területbe bejátszott labdát a kifutó Kiss mellett Szenes 23 méterről a jobbösszekötő helyéről a kapu közepébe gurította.

58. perc Gól 5:1

A hazaiak egy jobb oldali akciót futtattak. A beadás a menteni igyekvő Kucsera mellről a bal alsó sarokba pattant.

66. perc Gól 5:2   Kardos

A jó ütembe történő letámadás következtében Kardos labdát szerzett a kaputól 25 méterre, majd betört a 16-oson belülre és 12 méterről a jobbösszekötő helyéről a bal alsó sarokba helyezett.

82. perc Gól 5:3  Kovács Attila

Mintaszerű gólt rúgtunk!

Kiss a megszerzett labdát Kucserának dobta ki. Ő felpasszolta középen Cirkovnak, aki a jobb oldalon induló Jézsót játszotta meg. Jézsó meghúzta a jobb oldalon, majd keresztbe tálalt az érkező Kovács Attilának, aki 4 méterről a kapu közepébe lőtt.

Hiába kezdtük jól a mérkőzést és hiába rúgtunk egy jó csapat ellen idegenben 3 gól a buta egyéni hibáknak és a figyelmetlenségnek köszönhetően simán kikaptunk! A mutatott támadójátékunkról mindent elmond, hogy a jól játszó váciak az utolsó 20 percben 2-3 gólos előnyben is csak az időhúzásra törekedtek!

(3:1)

1:0         5. perc           Kovács Attila                          4:1       64. perc           Kardos Márkó

2:0       25. perc           Jézsó Máté                              5:1       89. perc           Névery Tamás

2:1       26. perc

3:1       44. perc           Móricz Richárd

sárga lap: Jézsó Máté a 36 és Névery Tamás a 86. percben

piros lap:

Patai

Magyari                       Kovács K.                   Kucsera                       Gubán

(Cirkov 45. perc)                                                                               (Csomor 60. perc)

Palkó

Móricz             Varga              Szepesi

(Kardos 45. perc)                          (Hegedűs 55. perc

(Névery 66. perc)

Nem lépett pályára: Kiss (kapuscsere)

5. perc Gól 1:0  Kovács Attila

Varga hozta fel a középpályán a labdát, majd a balösszekötő helyén induló Kovács Attila elé tálalt, aki 8 méterről a bal alsó sarokba helyezett.

25. perc Gól 2:0  Jézsó Máté

Varga, most Józsó Mátét indította középen, aki 13 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt.

Még lélekben ünnepelt a csapat, amikor a BVSC szépített. Egy előrevágott labdánál nem voltak határozottak a védőink és a vendégek játékosa a menteni igyekvő Patai felett 20 méterről a kapu közepébe emelt.

44. perc Gól 3:1  Móricz Richárd

Egy baloldali eredményes letámadást követően Jézsó szerzett labdát. Keresztbeívelte a jobbösszekötő helyén beinduló Móricz elé, aki elpöckölte a kiinduló kapus mellett a labdát, majd 4 méterről a kapu közepébe továbbított.

64. perc Gól 4:1  Kardos Márkó

Madarász a középpályán szerzett labdát, majd parádésan indította a balösszekötő helyén induló Kardos Márkót. Kardos a kifutó kapus fölött 22 méterről a kapu közepébe emelt.

89. perc Gól 5:1  Névery Tamás

Madarász indította a baloldalon Kardost, aki lecselezte magát az alapvonalig, majd az érkező Névery elé tálalt, aki 13 méterről a balösszekötő helyéről a bal alsó sarokba helyezett.

Végre teljes kerettel tudtunk nekivágni egy bajnoki mérkőzésnek! Sajnos a BVSC nem tudom a legacélosabb ellenfelek közé sorolni, de nagy szükségünk volt az első győzelemre. Nagy akarással kezdtük a mérkőzést és már az ötödik percben előnyhöz jutottunk, ezt követően az első félidő nagy részében kifejezetten taktikusan, fegyelmezetten és néha szemre tetszetősen játszott a csapat. A fordulás után a cserék ellenére nem játszottunk olyan átütő erővel, mint ahogy vártam volna, de így is magabiztos győzelmet arattunk!

(0:2)

0:1         2. perc           Kardos Márkó                        0:3       47. perc           Hegedűs Kornél

0:2       30. perc           Gubán Tamás                          0:4       54. perc           Hegedűs Kornél

1:4       83. perc           Wágner Dávid

sárga lap: Kósa Ádám a 75. és Lakatos János a 88. percben, illetve Kiss Tamás a 84. percben

piros lap:

Kiss

Magyari                       Palkó               Kucsera                       Gubán

(Csomor 65. percben

Móricz                         Madarász                     Szepesi

(Tóth 62. percben)

Jézsó                                       Kardos                         Kovács A

(Névery 67. percben)              (Hegedűs 38. percben)

2. perc Gól 0:1  Kardos Márkó

A saját védő harmadunk határán szereztünk labdát. Madarász indította Szepesit, aki egy párharc megnyerése után a balösszekötő helyén lévő Kovács Attilához játszott. Kovács 14 méterről lőtt, de a labda a bal kapufa tövéről kipattant, amit a jól érkező Kardos Márkó a védők között 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

30. perc Gól 0:2  Gubán Tamás

A folyamatos nyomásunknak köszönhetően ismét szöglethez jutottunk. Kovács Attila végezte el a jobb oldali szögletet, amit remekül lőtt a kapu elé. A berobbanó Gubán Tamás megelőzte a védőjét és 5 méterről a léc alá fejelt.

38. perc Sérülés

Egy felpasszra Kardos Márkó és a védője érkezett a felezővonal környékén. A párharc közben a hazai játékos arcba könyökölte Kardost, akinek eltört az orra és le kellett cserélni.

47. perc Gól 0:3  Hegedűs Kornél

A lendületünk a szünettel sem tört meg! Szabadrúgást végezhettünk el a balszélső helyén az alapvonaltól 8 méterre. Móricz remekül lőtte a labdát középre, amire Hegedűs Kornél robbant be és 4 méterről kapásból a léc alá továbbított.

54. perc Gól 0:4  Hegedűs Kornél

Újabb szépségdíjas gólt értünk el! Egy baloldali támadásvezetést követően a jobb oldalon érkező Móriczot játszottuk meg, aki mesterien tekerte az érkező Hegedűs Kornél fejére a labdát. A csatár parádés mozdulattal 8 méterről védhetetlenül a jobb felső sarokba bólintott.

83. perc Gól 1:4

A Tatabánya 28 méterről végezhetett el szabadrúgást középről. Wágner Dávid csapódó lövése megtévesztette a remekül védő Kiss és középen a léc alá hullott.

A csapat nagyon fegyelmezetten és nagy akarással játszotta a „megálmodott” taktikát! Nem túlzás állítani, hogy parádésan játszottunk az első félórában és futószalagon gyártottuk a helyzeteket. A hazaiakat nagyon megfogta a mérkőzés elején bekapott gól és gondoskodtunk róla, hogy ne tudjanak belőle felocsúdni. A 60. perc környékéig teljesen uraltuk a játékot és szemre is tetszetősen futballoztunk. Az utolsó félórában már a hazaiak voltak mezőnyfölényben, de stabilan védekeztünk. Kevés csapat fog a bányászvárosból ponttal, pontokkal távozni, ezért különösen értékes ez a győzelem!

(1:3)

1:0       19. perc           Scheiber Bence            1:4       76. perc           Palkó István (11-esből)

1:1       35. perc           Jézsó Máté

1:2       37. perc           Varga Bence

1:3       39. perc           Jézsó Máté

sárga lap: Gregus Richárd 42. és Gecse Gyula a 75. percben, illetve Madarász András a 17. és a 41. percben és Palkó István a 89. percben

piros lap: Madarász András a 41. percben

Patai

(Cirkov 58. percben)                                                              (Csomor 65. percben)

Madarász

Móricz                         Varga                           Szepesi

(Tóth 61. percben)

Jézsó                                       Kovács A.

(Névery 65. percben)              (Hegedűs 45. percben)

17. perc Sárga lap

Az egyik hazai játékos és Madarász András egyszerre csúsztak egy szabad labdára és ütköztek. A játékvezető (szerintem egy kicsit túl szigorúan) úgy ítélte meg, hogy Madarász keményebb volt a kelleténél, ezért sárga lappal „jutalmazta”.

19. perc Gól 1:0

A Kerület végzett el egy szabadrúgást a jobbszélső helyéről 13 méterről az alapvonaltól. A keresztbe lőtt labdára az egyik hazai játékos ért oda előbb és 2 méterről a kapu közepébe vágta.

34. perc Gól 1:1  Jézsó Máté

Madarász végzett el szabadrúgást a térfél közepéről. A beívelt labda egy kavarodás után Jézsó Máté elé pattant, aki 3 méterről a kapuba lőtt.

36. perc Gól 1:2  Varga Bence

Egy jobb oldali akciót vezettünk, mely során egy bepasszt követően Varga Bence elé került a labda, aki 18 méterről a kapus felett a léc alá tekerte a labdát.

38. perc Gól 1:3  Jézsó Máté

Bal oldalon vezettünk támadást. Kovács Attila passzolt középre a kapunak háttal álló Jézsó Máténak, aki beforgatta a védőjét, majd 14 méterről a balösszekötő helyéről a jobb alsó sarokba helyezett.

41. perc Kiállítás

Egy kontratámadás közben Madarász visszarántotta a hazai játékost a térfél közepén, amiért megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

75. perc Gól 1:4  Palkó István

Hegedűst ugrattuk ki a balösszekötő helyén, aki átesett a kifutó kapuson. A játékvezető büntetőt ítélt. Palkó István állt a labda mögé és a jobb alsó sarokba lőtt.

Az egy évvel fiatalabb hazaiak ellen maximálisan érvényesült a korkülönbség adta előny. Az első félidőben végig mi birtokoltuk a labdát a Kerület pedig fegyelmezetten védekezett és szórványos ellenakciókat futtatott. Egy rögzített helyzetet követően kerültünk hátrányba, amit rövid időn belül kétgólos előnnyé változtattunk. A kiállítás mezőnyben kiegyenlítettebbé tette a játékot, de a második félidőben már kevés helyzet alakult ki mindkét kapu előtt. Mérsékelt játékkal biztosan szereztünk meg a 3 pontot.

Kastl Egon

edző

2009. október 2. péntek

SZENT ISTVÁN SE – Siófoki Bányász SE

3:2

(2:1)

1:0       17. perc           Palkó István                 2:2       57. perc           Kucsera Rajmund (öngól)

1:1       21. perc           Baranyai Gergő            5:1       59. perc           Hegedűs Kornél

2:1       34. perc           Szepesi Ferenc

sárga lap: Jézsó Máté a 40. percben, illetve Baranyai Gergő a 40., Lázár Szabolcs 45. és Erőss Csaba 56. percben

Kiss

(Patai 90. perc)

Magyari                       Palkó               Kucsera                       Gubán

(Csomor 62. perc)

Móricz                         Varga              Tóth                             Szepesi                                            (Névery 68. perc)        (Kardos 84. perc)  (Cirkov 45. perc)

(Hegdűs 45. perc)

Nem lépett pályára: -

17. perc Gól 1:0  Palkó István

Móricz végzett el egy baloldali szögletet, amit remekül tekert középre. Az érkező Palkó István magasra kiemelkedve 5 méterről a kapu bal oldalába bólintott.

21. perc Gól 1:1

A vendégek egy jobb oldali akciót futtattak, melynek végén a jobbösszekötő helyén érkező Baranyai elé gurítottak vissza, aki 13 méterről a jobb felső sarokba helyezett.

34. perc Gól 2:1  Szepesi Ferenc

Varga játszotta meg a balösszekötő helyén Szepesit, aki egy csel után 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

57. perc Öngól 2:2

Mi végeztünk el egy szabadrúgást a jobb oldalról, amihez felment két védő. A beívelést a félpálya környékére vágták ki, ami Kucserához került. Ő röviden játszotta meg az előtte álló társat, amit a vendégek megszereztek és indították a balösszekötő helyén kilépő támadót, akinek a 14 méteres lövését még védte Kiss, de a kipattanó labdát a hosszú oldalról éles szögből visszalőtték a kapu elé. A menteni igyekvő Kucsera lábáról pedig a bal alsó sarokba került a labda.

59. perc Gól 3:2  Hegedűs Kornél

Nem örülhettek sokáig az egyenlítésnek a Siófokiak! Egy erőtlen keresztpasszt nagyszerűen támadtunk le a felezővonalnál, amiből Móricz indította a balösszekötő helyén induló Kovács Attilát. Ő 12 méterről lőtt a hosszú sarok irányában, amibe még bele tudott ütni a kapus, de az érkező Hegedűs 5 méterről az üres kapu közepébe lőtt.

Egy nagyon fontos mérkőzésen szereztünk 3 pontot! Az első félidőben enyhe mezőnyfölényt alakítottunk ki, de több párharcot is elvesztettünk a támadóharmadban, így számszerűleg nem sikerült kellő előnyt szereznünk. A második félidőben az egy egyéni hibát leszámítva stabilan védekeztünk és veszélyes akciókat vezettünk, így sikerült kiharcolni a győzelmet.

2009-09-13 19:26:00

Következő meccsünket Tatabányán játszuk 2009.09.18-án, pénteken, 18:00kor. Előttünk játszik az ifi "A" , ők 16:00-kor kezdenek.

• Lejátszottuk első bajnokinkat !
    2009-08-15 15:45:46

Első bajnokinkat játszhattuk miután a Paks elleni elsőfordulóbeli mérkőzést elhalasztották.

A mérkőzést nem kezdtük túl jól hiszen az RTK - Vasló hamar megszerezte a vezetést , mitöbb előnyébb nem sokkal később növelni is tudta. Ám nem adtuk magunkat ilyen könnyen és még a félidő lefújásáig egyenlíteni tudtunk. Koko duplázni tudott , első góljánál egy remek kiugratás után gurította a labdát a hálóba , majd egy csodálatos szabadrúgás után megszerezte második gólját is.

A második félidőben nem esett több gól habár helyzet ebben a játékrészben is adódott.